Яке - Ortovox - 2L Swisswool Andermatt Jacket M
Ortovox2L Swisswool Andermatt Jacket M е много топло, ветроустойчиво и водоустойчиво фрирайд яке с мембрана Toray Dermizax®NX и термоизолация SWISSWOOL.
![]() |
Вземи само за 53.67 лв. 12 x 53.67 лв. |
|
2L SWISSWOOL ANDERMATT JACKET M
МЪЖКО ФРИЙРАЙД ЯКЕ С ИЗОЛАЦИЯ И МЕМБРАНА
ЧЕРНА ШВЕЙЦАРСКА ВЪЛНА ЗА УСТОЙЧИВА ФУНКЦИОНАЛНОСТ ПРИ ФРИЙРАЙДИНГ
Съчетание на швейцарска вълна и мембрана за FREERIDE феновете: С функционален дизайн и отлични качества, мъжкото яке 2L SWISSWOOL ANDERMATT JAKET M си „проправя“ път през дълбокия сняг!
Това фрийрайд яке представлява комбинация от високоефективната мембрана Toray Dermizax®NX като материал за външния слой и изолация от уникалната вълна от черни овце с различно тегло. Иначе казано това 2L хардшел яке е единствената FREERIDE хардшел конструкция на ORTOVOX с изолация: топлата подплата SWISSWOOL е допълнена перфектно със защитната мембрана Toray Dermizax®NX. Това яке за фрирайд осигурява оптимална изолация при мразовито време, като същевременно предпазва напълно от влагата, снега (водоустойчивост минимум 20 000 мм воден стълб) и вятъра. За разлика от якетата със синтетични изолационни влакна, то топли не само когато сте много активни, но и когато си почивате. Двупосочно разтегливият материал осигурява достатъчна свобода на движение и се движи с вас при кратки изкачвания и дълги спускания!
За да подобрят както индивидуалността, така и ефективността, от ORTOVOX оптимизираха не само дизайна, но и характеристиките на якето: Джобът на гърдите и вътрешните и предните джобове са преработени и е добавена фина мериносова вълна в областта на брадичката. Изпробваните и тествани характеристики като джоба за ски пропуск и вентилационните ципове под мишниците са запазени, придавайки на якето желания фрирайд стил. Допълнителна защита срещу сняг и вятър се осигурява от двупосочно регулируемата качулка, свалящата се пола срещу сняг и регулируемите закопчалки тип велкро, които гарантират перфектно прилягане.
МАТЕРИАЛ
ЧЕРНА ШВЕЙЦАРСКА ВЪЛНА
Използването на черна вълна прави якето 2L SWISSWOOL BLACK толкова специално: тя рядко се използва в индустрията, тъй като бялата вълна е по-лесна за оцветяване и не прозира през външния материал, когато се използва като подплата. За разлика от това, черната вълна често е „отпадъчен продукт“. Ето защо линията SWISSWOOL BLACK, направена от рядката вълна на черни овце, означава идеализъм и индивидуалност.
DERMIZAX®NX МЕМБРАНА
Високоефективната мембрана Dermizax® NX осигурява защита срещу всякакви метеорологични условия, като същевременно остава изключително дишаща до 32 000 г / м² / 24 часа. Dermizax® NX може да се похвали с по-високи стойности от Dermizax® DT и Dermizax® EV.
ОБЛАСТИ НА ИЗПОЛЗВАНЕ
Фрирайд
Зимна планина
Снежни спортове
ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОДУКТА
● Водоустойчив
● Ветроустойчив
● Един вътрешен джоб с отвор за слушалки.
● Два джоба на гърдите
● Двупосочно регулируема качулка за допълнителна защита
● Два предни джоба с триизмерен обем, ципове и закопчалка
● Двупосочен цип
● Еластични вътрешни маншети
● Сваляща се пола срещу сняг с еластична вложка
● Мериносова вълна около областта на брадичката
● Вътрешен джоб от мрежеста тъкан
● Маншети на ръкавите със закопчаване велкро
● Джоб за ски карта/пропуск
● Вентилационни отвори с ципове под мишниците
● Регулиране на ширината на шева
СВОЙСТВА НА МАТЕРИАЛА
● Водоотблъскващо покритие - DWR. Подобрен ефект за отблъскване на капчици от вода и нечистотии.
● Непореста PU (полиуретанова) мембрана - дълготрайна и лесна за поддържане
● Двупосочно разтеглив
● Екологично устойчива суровина от черни овце
● Произведен и обработен по щадящ природата начин
● Ветроустойчивост и водоустойчивост (мин. 20 000 воден стълб - 100% ветроустойчивост)
● Комфортно прилягащи изолационни влакна с най-високо качество, които могат да абсорбират количество влага до 35% от собственото си тегло, без да се чувстват мокри на допир (по-добре от синтетичните влакна)
● Произведен в Европа
НОМЕР НА АРТИКУЛА: 70503
ТЕГЛО: 940 грама
ПРИЛЯГАНЕ: Свободно
МАТЕРИАЛ: ВЪНШЕН: 100% полиамид; МЕМБРАНА: 100% полиуретан (Toray Dermizax® NX) ПОДПЛАТА: 88% необработена вълна (SWISSWOOL) + 12% полилактид
SWISSWOOL
Специалните характеристики на вълнените влакна от Швейцария са техните изключителни топлинни свойства и отличен контрол на микроклимата, както и техният регионален произход.
Линк към производител
- Цвят по каталог
- Dark Blood
- Облекло външен материал
- 100 % polyamide MEMBRANE
- Цвят
- Червен
- Облекло размер
- M
- Пол
- Мъжки
- Облекло изолация
- 88% Swisswool, 12% Polylactide
- Облекло мембрана
- Toray Dermizax NX - 20000 mm воден стълб, дишаемост до 32000 g/m2/24h
- Стената Център
- Да
- Продуктов код
- 70503