Въже - Edelrid - Eagle Lite Eco Dry 9.5 mm
Въже - Edelrid - Eagle Lite Eco Dry 9.5 mm

Въже - Edelrid - Eagle Lite Eco Dry 9.5 mm - Neon coral

Edelrid
4028545169347
Последни бройки в наличност
220,00 € / 430.28 лв.

Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм е висококачествено динамично въже за катерене от немската фирма Edelrid, изработено от полиамид с импрегнация по технологията Eco Dry без съдържанието на вредни PFC химикали. То е с ниска влагоабсорбация, устойчиво на замръзване, приятно на допир, здраво и устойчиво на протриване. То е с диаметър от 9,5 мм и с тегло от 60 грама на метър. Леко, компактно и лесно за пренасяне и съхранение. Третирано е по технологията 3D Lap Coil и Thermo Shield, сертифицирано е по EN 892 и е bluesign ® продукт.

Други цветове:
Дължина, м
  • 60
  • 70
  • 80

 

EDELRID EAGLE LITE ECO DRY 9,5 ММ

ДИНАМИЧНО ВЪЖЕ 80 м ПАКЕТ

Високото ниво на качеството на въжето за катерене е приоритет номер едно при всички, които се занимават с алпинизъм и скално катерене. Ако си търсите висококачествено и здраво динамично катераческо въже, на което можете да се доверите, Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм от немската фирма Edelrid е един от най-добрите избори за вас. То е подходящо както за начинаещи, така и за напреднали катерачи, които ценят качеството на своята екипировка.

Въжето е с диаметър от 9,5 мм и тегло от 60 грама на метър. То е изключително здраво, леко и компактно, което го прави много лесно за съхранение и пренасяне в багажа. Тази симбиоза от качества се постига чрез оплитане на машина с 48 бобини, което придава на въжето особено фина структура на обвивката с висока устойчивост на протриване.

Edelrid - Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм е произведено от висококачествен полиамид и има импрегниращо покритие по технологията Eco Dry, без съдържание на вредни PFC и PFAS химикали, създадено с отговорност към околната среда. Благодарение на тази импрегнация, коефициентът за абсорбиране на вода от въжето е по-малък от 2 % от собственото му тегло, което е много по-ниско от изискваното от теста за водоотблъскване на UIAA. Благодарение на тази технология, въжето съхне изключително бързо и освен това е устойчиво на замръзване, за да можете спокойно да го използвате и при ниски температури.

Техниката 3D Lap Coil предотвратява заплитането при първото развиване на въжето по време на първоначалната му употреба, за да можете бързо и лесно веднага да започнете да го използвате.

Edelrid - Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм e третирано по технологията Thermo Shield, за да се гарантира, че то притежава известната еластичност на EDELRID. Обработката включва термичен процес, който идеално подравнява сърцевината и обвивката на нишките. Специална топлинна обработка отпуска и след това свива влакната на въжето, което хармонизира характеристиките на плъзгане на нишките вътре в него и това го прави еластично и компактно.

Edelrid - Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм е сертифицирано според стандартите EN 892 и UIAA 101.

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

• Съотношение на сърцевината: 64 %

• Съотношение на обвивката : 36 %

• Диаметър : 9,50 мм

• Брой падания : 9

• Минимална якост на скъсване : 9,3 kN

• Дължина на срязване: 20 см

• Тегло на метър : 60 грама на метър

• Статично удължение : 5,9 %

• Динамично удължение : 34 %

• Сертификация : EN 892

• Материал : Полиамид

• Тип въже : Динамично

• Единично въже

• Маркировка на средата

ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ПОЛЗВАНЕ

Динамичното въже - Edelrid - Eagle Lite Eco Dry - 9,5 мм е подходящо за използване при различни видове скално катерене, вертикални пещери, каньонинг, алпийски изкачвания, изтегляне на товари и др.

ОТЛИЧИТЕЛНИ ОСОБЕНОСТИ

• Висококачествено динамично въже за катерене

• Подходящо за употреба както от начинаещи, така и от напреднали катерачи

• Здраво

• Леко

• Компактно

• Практично

• Функционално

• Надеждно

• Лесно за съхранение и пренасяне в багажа

• Особено фина структура на обвивката

• С висока устойчивост на протриване

• Технология Eco Dry

• Технология 3D Lap Coil за лесно развиване при първоначална употреба

• Технология Thermo Shield

• Без съдържание на вредни PFC и PFAS химикали

• Създадено с отговорност към околната среда

• Коефициент за абсорбиране на вода < 2 % , което е много по-ниско от изискваното от теста за водоотблъскване на UIAA

• Бързо съхнене

• Устойчиво на замръзване

• Можете спокойно да го използвате и при ниски температури

• EN 892 сертификат

6a244e26861b72b3547f2df273bcd5c7.jpg Единични въжета

Единичните въжета са най-често срещаните въжета за катерене. Това е класическото катерачно въже. Единичните въжета са с различни дължини и диаметри и обхващат различни приложения. Те са класически спортни въжета за катерене, както на открито, така и на закрито, и се използват за алпийско катерене и алпинизъм, както и за катерене на големи стени. Едно от основните им предимства е простото и безпроблемно боравене с тях. EDELRID произвежда единични въжета с диаметри от 8,6 мм до 10,5 мм. Тяхното тегло е от 51 до 69 грама на метър. Единичните въжета с по-дебел диаметър обикновено са по-здрави и могат да издържат на по-голям брой падания. Но колкото по-дебело е въжето, толкова и по-тежко е. За интензивна употреба, като например при катерене на проекти или на горна установка, има здрави единични въжета с по-голямо съотношение на външната обвивка.

2fe2942b09cf8257aa748a6efeab2d3f.jpg THERMO SHIELD

Thermo Shield е стандартното довършително покритие, което прилагаме към всички наши въжета, за да им дадем характерните за EDELRID гъвкавост и леко боравене с тях. Този процес на термично стабилизиране гарантира, че сърцевината и обвивката са перфектно балансирани. Специалната топлинна обработка първо отпуска, след което свива влакната на въжето. Това хармонизира отделните влакна във въжето и гарантира, че то остава компактно и еластично през целия си живот. Резултатът е въже, което не се свива и не се втвърдява бързо. Въжетата, които не се подлагат на термично стабилизиране, често се свиват и се втвърдяват по-бързо. Те обикновено са по-твърди от въжетата, които са термично обработени.

c77d7e27f8d17d9494ef5c190aac336a.jpg ECO DRY

Eco Dry е същият процес на обработка на въжетата както Pro Dry, но без използване на PFC съединения. Пер- и полифлуорираните съединения (PFCs) придават на техничната екипировка и оборудване трайна водоотблъскваща способност и устойчивост към омазняване натрупване на мръсотия, с което подобряват функционалността и представянето. Оказва се, обаче, че отделянето им в природата при стареене на продуктите, те много трудно се разграждат и се натрупват дори на места, където рядко стъпва човешки крак. Затова постепенната им замяна, макар да е дълъг и скъп процес, е приоритет на водещи компании в аутдор индустрията, каквато несъмнено е EDELRID.

ПРЕДИМСТВА НА ECO DRY БЪРЗ ПРЕГЛЕД

ИМПРЕГНИРАНА СЪРЦЕВИНА И ОБВИВКА:

• 100% без съдържание на PFC

• водопоглъщане равна само на 1–2 % в съответствие с UIAA теста за водоотблъскване

• трайно водоотблъскване и устойчивост на замърсявания

• висока устойчивост на протриване и износване

• изключително представяне при студени и мокри условия

• малък диаметър за по-малко тегло на метър

• оптимални характеристики на плъзгане


Линк към производител

Цвят по каталог
Neon coral
Цвят
Оранжев
Гаранция
2 год.
Произход
Германия
Вносител
СТЕНАТА 1997 ЕООД
Продуктов код
71341
Състав
Синтетични материали
Дължина, м
80
Тегло, гр/м
60
Диаметър, мм
9.5
Тип
Единично
Статична елонгация, %
5.9
Брой падания
9
Динамична елонгация, %
34
Няма добавени отзиви

В следната категория има още 6 продукта:

Alt
Продукта е добавен къ списъка с желани.
Продукта е добавен за сравняване